LAST MINUTE KSIĘGA GOŚCI OFERTY BIUR PODRÓŻY O NAS KONTAKT
państwo: region: data: pokaż kalendarz
Rozmiar: 51 bajtów
wycieczki dwudniowe i wielodniowe
wycieczki jednodniowe
zielone szkoły
wycieczki zagraniczne
sanatoria i uzdrowiska
ośrodki wczasowo
konferencyjne
najpiękniejsze polskie
pałace i zamki
Przejazdy autokarowe
Eurolines Polska
Kursy językowe
Ogólne warunki
uczestnictwa
ZAMÓW NEWSLETTER

twój adres e-mail:
KONTAKT


Na skróty
1. 'Warszawa',
2. 'Gdańsk - Westerplatte ',
3. 'Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot ',
4. 'Malbork ',
5. 'Toruń - Ciechocinek ',
6. 'Licheń ',
7. 'Święta Lipka - Gietrzwałd',
8. 'Święta Lipka – Gierłoż – Kętrzyn ',
9. 'Hel – Fokarium, groty w Mechowie ',
10. 'Frombork – Wzgórze Katedralne (m.in.)',
11. 'Kruszwica - Biskupin - Gniezno -Wenecja ',
12. 'Grunwald – Olsztynek - Olsztyn ',
13. 'Szlakiem Jana Kochanowskiego ',
14. 'Mazowsze jest ciekawe: Nieborów – Arkadia – Sromów - Łowicz ',
15. 'Szlakiem Fryderyka Chopina ',
16. 'Żelazowa Wola, Niepokalanów, Łowicz ',
17. 'Kampinoski Park Narodowy Szlak zielony ',
18. 'Ziemia Obiecana. Łódź ',
19. 'U diabła Boruty ',
20. 'Kurpie miodem pachnące ',
21. 'Ludowe Nuty Mazowsza ',
22. 'Lublin + Majdanek',
23. 'Skarby Jasnej Góry',
24. 'Kopalnia Soli „KŁODAWA',
25. 'Na bagnach Biebrzy',
26. 'Wigierski Park Narodowy',
27. 'Szlak Nadbużański',
28. 'Dzikie Mazury',
29. 'Rezerwat "Czerwone bagno" w BPN.',
30. 'Augustów',
31. 'Białowieża',
32. 'Ciechanowiec',
33. 'Śladami Historii Mazowsza ',
34. 'Twierdza MODLIN ',
35. 'Puławy- Kazimierz Dolny - Nałęczów',
36. 'Kazimierz Dolny, Czarnolas, Zwoleń ',
37. 'Powsin, Czersk, Konstancin Jeziorna '

WYCIECZKI JEDNODNIOWE
W cenie zawarto: - przejazd autokarem o podwyższonym standardzie - część biletów wstępu zawarte w programie wliczone w cenę, - obsługę pilota - przewodnika terenowego, przewodników miejskich i przewodników w zwiedzanych obiektach, - ubezpieczenie NNW - 2 / 3 miejsca dla opiekunów bezpłatnie. - upominki – niespodzianki dla każdego uczestnika - nagrody dla uczestników biorących udział w konkursach wiedzy

W cenie nie zawarto: wyżywienia.

1. 'Warszawa'
Opcja 1. Zamek Królewski, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza Zapraszamy na spacer po bajkowym Starym Mieście oraz Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie. Zwiedzimy Zamek Królewski . Następnie spotkamy się z przewodnikiem, który pomoże nam odkryć tajemnice Warszawy. Zobaczymy Grób Nieznanego Żołnierza.

Cena:od 70 PLN/osob

Opcja 2. Pałac Kultury i Nauki - panorama Warszawy z 30 piętra, przejażdżka metrem, lotnisko "Okęcie" port międzynarodowy

Cena:od 60 PLN/osob

Opcja 3. Parki i ogrody Warszawy m.in. ZOO, Ogród Botaniczny, Park Łazienkowski

Cena:od 56 PLN/osob

Opcja 4. Szlakiem II wojny światowej - Pomniki, tablice pamięci, muzea, Aleja Szucha, Pawiak

Cena:od 68 PLN/osob

Opcja 5. Łazienki, Wilanów - najpiękniejsze parki i pałace Warszawy, rezydencje królewskie i magnackie

Cena:od 70 PLN/osob
[do góry]

UWAGA:
Możliwość rozszerzenia programu o: - pobyt w trójwymiarowym kinie IMAX

2. 'Gdańsk - Westerplatte '
M.in. Spacer "Drogą Królewską" - zwiedzanie: Dwór Artusa (zewnątrz),zobaczymy Ratusz Głównego Miasta, Bramę Zieloną, Długie Pobrzeże, Żuraw, ul. Mariacką, kościół NMP, Neptun Rejs statkiem na półwysep Westerplatte , zwiedzanie m.in. cmentarz, ruiny koszar, pomnik Obrońców Westerplatte, panorama zatoki i Portu Północnego.

Cena:od 148 PLN/osob
[do góry]

3. 'Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot '
(Gdańsk - Spacer "Drogą Królewską" zwiedzanie: Dwór Artusa zobaczymy Ratusz Głównego Miasta, Bramę Zieloną, Długie Pobrzeże, Żuraw, ul. Mariacką, kościół NMP, Neptun Rejs statkiem na półwysep Rejs statkiem na półwysep Westerplatte zwiedzanie m.in. cmentarz, ruiny koszar, pomnik Obrońców Westerplatte, panorama zatoki i Portu Północnego Sopot - znany kurort i uzdrowisko.

Spacer tzw. Monciakiem, czyli ulicą Bohaterów Monte Cassino z fontanną Jasia Rybaka. Jest to główna promenada Sopotu. Zobaczymy też molo sopockie oraz przystań rybacką. Oliwa - zwiedzimy Katedrę Oliwską. W środku znajduje się wiele cennych dzieł sztuki z okresu renesansu, baroku i rokoka, między innymi najcenniejsze w Europie rokokowe organy. Wysłuchamy tu koncertu organowego - podczas gry instrumentu można zobaczyć poruszające się figury aniołów, słońce i gwiazdy (koncert organowy trwa ok. 25 min). W programie mamy też spacer po parku oliwskim z pałacem Opatów.

Gdynia - kiedyś malutka wioska, dziś dynamicznie rozwijające się miasto. Zwiedzimy niszczyciel ORP Błyskawica zbudowany w latach 30. ubiegłego stulecia lub Dar Pomorza - światowej sławy żaglowiec z 1909 r., pospacerujemy po Bulwarze Nadmorskim i Skwerze Kościuszki.)

Cena:od 156 PLN/osob
[do góry]

4. 'Malbork '
Wyprawa do dawnej stolicy Krzyżaków, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie największej, średniowiecznej twierdzy w Europie. Zwiedzimy: Zamek Średni z siedzibą Wielkiego Mistrza, komnatami gościnnymi, salą rycerską; Zamek Wysoki z salą kapitulną, skarbcem i sypialniami. Obejrzymy zbiory historyczne, militarne, dzieła sztuki oraz wysłuchamy ciekawych opowiadań przewodnika.

Cena:od 87 PLN/osob
[do góry]

5. 'Toruń - Ciechocinek '
Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Torunia: zobaczymy katedrę św. Janów, kościół Najświętszej Marii Panny, Krzywą Wieżę, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika. Pospacerujemy po parku zdrojowym w Ciechocinku, zobaczymy Tężnie.

Cena:od 75 PLN/osob
[do góry]

6. 'Licheń '
Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski - jednego z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych w Polsce z możliwością mszy świętej intencyjnej.

Cena:od 75 PLN/osob
[do góry]

7. 'Święta Lipka - Gietrzwałd'
Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Gietrzwałdzie. Następnie udamy się do Świętej Lipki, gdzie zwiedzimy najwspanialszą barokową świątynię w całej północnej Polsce i wysłuchamy koncertu organowego.

Cena:od 75 PLN/osob
[do góry]

8. 'Święta Lipka – Gierłoż – Kętrzyn '
Zwiedzimy m.in. Święta Lipka - najwspanialsza barokowa świątynia w całej północnej Polsce i wysłuchamy koncertu organowego. Kętrzyn - zwiedzimy z przewodnikiem dziedziniec zamku krzyżackiego z XIV w. i kościół św. Jerzego. Gierłoż - "Wilczy Szaniec" tu mieściła się słynna kwatera główna Adolfa Hitlera. UWAGA: Możliwość rozszerzenia programu o: - zwiedzanie Lidzbarka Warmińskiego - zamku w Reszlu

Cena:od 90 PLN/osob
[do góry]

9. 'Hel – Fokarium, groty w Mechowie '
Czy wiecie, że w naszym morzu żyją foki? Niestety, niewiele. Ochroną i ratowaniem zagrożonego gatunku bałtyckiej foki szarej zajmują się naukowcy ze Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

My również możemy im w tym pomóc odwiedzając fokarium. Jest to doskonała okazja do zaprzyjaźnienia się z tymi sympatycznymi zwierzakami oraz poznania ich życia. Zwiedzanie grot w Mechowie - ciekawostka geologiczna, jedyne groty na północy Polski.

Cena:od 110 PLN/osob
[do góry]

10. 'Frombork – Wzgórze Katedralne (m.in.)'
Planetarium, Muzeum Mikołaja Kopernika, katedra (koncert organowy), wieża dzwonna.Miasto człowieka, który "wstrzymał słońce, ruszył ziemię" Koncert organowy uzależniony jest od Muzeum we Fromborku. Uwaga: Możliwość rozszerzenia programu o: wizyta w stadninie koni w Kadynach z przejażdżką na koniach; ognisko z kiełbaskami; rejs statkiem do Krynicy za dodatkowa opłatą.

Cena:od 100 PLN/osob
[do góry]

11. 'Kruszwica - Biskupin - Gniezno -Wenecja '
Zwiedzanie m.in. KRUSZWICA, BISKUPIN - Muzeum Archeologiczne - na zachodnim brzegu Jeziora Biskupińskiego znajduje się prastara osada kultury łużyckiej. Warto przenieść się w zamierzchłe czasy i zobaczyć to na własne oczy. GNIEZNO - katedra, Wenecja - Muzeum Kolejki Wąskotorowej, przejazd kolejką wąskotorową.

Cena:od 80 PLN/osob
[do góry]

12. 'Grunwald – Olsztynek - Olsztyn '
Zwiedzanie m.in. GRUNWALD - pole bitwy, OLSZTYNEK - Muzeum Budownictwa Ludowego, OLSZTYN - Zamek Kapituły Warmińskiej lub Planetarium.

Cena:od 80 PLN/osob
[do góry]

13. 'Szlakiem Jana Kochanowskiego '
Zwiedzanie m.in. Czersk – ruiny zamku książąt mazowieckich, Czarnolas – Muzeum Jana Kochanowskiego, Zwoleń – kościół z kaplicą grobową Kochanowskich, Sycyna - miejsce domu rodzinnego poety

Cena:od 80 PLN/osob
[do góry]

14. 'Mazowsze jest ciekawe: Nieborów – Arkadia – Sromów - Łowicz '
Zwiedzanie m.in. Nieborów – zespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów, Arkadia – park romantyczny, Sromów – Muzeum Sztuki Ludowej (główne atrakcje to rzeźbione obrazy w formie ruchomych szopek, ukazujące scenki historyczne i ludowe), Łowicz – kolegiata, Muzeum Etnograficzne.

Cena:od 85 PLN/osob
[do góry]

15. 'Szlakiem Fryderyka Chopina '
Żelazowa Wola – Brochów - Sanniki Miejsca te związane są z dzieciństwem i młodością Fryderyka Chopina. Warto je odwiedzić i wczuć się w ich klimat tak dobrze korespondujący z nastrojem muzyki kompozytora. Wycieczkę zaczynamy od Żelazowej Woli. Właściwie na przedmieściach Sochaczewa znajduje się Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Mieści się ono w dawnej oficynie dworu Skarbków, wzniesionej na początku XIX wieku. Tu urodził się słynny kompozytor.

Zwiedzanie umila muzyka Chopina. Odbywają się tu koncerty chopinowskie w wykonaniu wybitnych pianistów polskich i zagranicznych. Dalej jedziemy do Brochowa.. W Brochowie znajdziemy bardzo rzadko spotykany typ budowli – kościół obronny. Ma trzy wieże, otoczony jest murem z pięciobocznymi bastionami na narożach i otworami strzelniczymi. Kościół parafialny pod wezwaniem św. Rocha i św. Jana Chrzciciela , w kościele w 1806 roku brali ślub rodzice Chopina, a 23 kwietnia 1810 kompozytor został tu ochrzczony. Ostatnim miejscem na trasie naszej wycieczki są Sanniki.

W Sannikach znajduje się zespół pałacowo-parkowy im. F. Chopina z neoklasycznym pałacem projektowanym przez Władysława Marconiego, wybudowanym w 1910 roku. W pałacu mieści się Ośrodek Chopinowski, odbywają się tu także koncerty. W zbiorach ośrodka znajdują się pamiątki i wydawnictwa związane z Chopinem.

Cena:od 78 PLN/osob
[do góry]

16. 'Żelazowa Wola, Niepokalanów, Łowicz '
Trasa: Park i Pałac Radziwiłłów w Nieborowie - muz.wnętrz XVII-XIX w., Park barokowy, Muzeum F. Chopina w Żelazowej Woli (muz.biograficzne z portretami muzyka i jego rodziny, stare meble, park); Niepokalanów Klasztor i kościół Franciszkanów (muz.Św. Maksymiliana Kolbe zdjęcia, dokumenty i zbiory pochodzące z misji męczennika), wizyta u garncarza w Bolimowie.

Cena:od 85 PLN/osob
[do góry]

17. 'Kampinoski Park Narodowy Szlak zielony '
Żelazowa Wola/Granica/Kampinos/Zaborów/Dziekanów Leśny .Pierwsza część szlaku, aż po Kampinos, nosi imię Fryderyka Chopina, zaś druga od Roztoki do Dziekanowa Leśnego - imię prof. Wojciecha Jastrzębowskiego, organizatora pierwszych wycieczek przyrodniczych do Puszczy Kampinoskiej. Szlak startuje w Żelazowej Woli, gdzie urodził się Fryderyk Chopin.

We wnętrzach zachowanego dworku odbywają się koncerty chopinowskie. Kolejnym punktem na szlaku jest miejscowość Granica i znajdujące się w niej Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego. Następną osadą na szlaku jest wieś Kampinos, w której zachowały się resztki parku i dwór z XIX w. oraz drewniany kościół z drugiej połowy XVII wieku. Stąd szlak biegnie m.in. przez rezerwat "Narty" z najstarszym zachowanym zwartym drzewostanem puszczańskim.

Cena:od 75 PLN/osob
[do góry]

18. 'Ziemia Obiecana. Łódź '
M.in. ulica Piotrowska (secesyjne kamienice, Aleja Gwiazd, Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, pałace, fabrykanckie i dawne fabryki włókiennicze

Cena:od 95 PLN/osob
[do góry]

19. 'U diabła Boruty '
Łęczyca -zamek królewski, legenda o diable Borucie, Tum – romańska kolegiata, Walewice – stadnina, pałac Pani Walewskiej.

Cena:od 86 PLN/osob
[do góry]

20. 'Kurpie miodem pachnące '
Zapraszamy na Kurpie - najciekawszą część Mazowsza. Bogata kultura Kurpiów do dzisiaj jest ciągle obecna w życiu codziennym.Zobaczymy m.in. Kadzidło – romańska kolegiata, Myszyniec - monumentalna “katedra kurpiowska”, Nowogród - skansen kurpiowski, a także Łyse - miejsce konkursów na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

W trakcie: ognisko z kiełbaskami. UWAGA. Istnieje możliwość organizacji spotkania z twórcą ludowym i lekcji etnograficznej.

Cena:od 78 PLN/osob
[do góry]

21. 'Ludowe Nuty Mazowsza '
Wizyta w Karolinie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca “Mazowsze. Spotkanie w Galerii Sztuki Ludowej w Otrębusach oraz galerii instrumentów ludowych w Grodzisku Mazowieckim.

Cena:od 76 PLN/osob
[do góry]

22. 'Lublin + Majdanek'
Poznajemy zabytki Lublina (m.in. Zamek Lubelski, Stare Miasto, katedrę z kaplicą akustyczną) oraz skansen wsi lubelskiej lub były obóz śmierci na Majdanku.

Cena:od 100 PLN/osob
[do góry]

23. 'Skarby Jasnej Góry'
Zwiedzamy największą warownię Szlaku Orlich Gniazd, a zarazem największe polskie sanktuarium - Jasną Górę w Częstochowie oraz ruiny zamku Olsztyn k. Częstochowy.

Cena:od 125 PLN/osob
[do góry]

24. 'Kopalnia Soli „KŁODAWA'
Jedyna możliwość odwiedzenia pracującej kopalni soli i to jednej z największych. Zobacz, jak naprawdę wygląda praca górnika! Zwiedzanie odbywa się w sposób nietypowy. Uczniowie traktowani są prawie jak górnicy. Zjazd na dół odbywa się razem ze zmianą i pełnym sprzętem ratunkowym (kaski, sprzęt tlenowy...). W kopalni m.in. do zobaczenia kaplica św. Kingi wykuta przez górników w skale solnej.

Cena:od 80 PLN/osob
[do góry]

25. 'Na bagnach Biebrzy'
W ciągu zaledwie jednego dnia poznajemy tajemniczy świat owadożernej rosiczki i wciągających Bagien. W trakcie tego niezwykłego spotkania ze światem owadożernej rosiczki, przechodzimy przyspieszony kurs rozpoznawania tropów zwierząt, a nawet robimy sobie pamiątkowe odlewy tropów (zabieramy je ze sobą z domu).

Zwiedzamy podziemne korytarze legendarnej Twierdzy Osowiec. Na zakończenie przy ognisku w Mamuciej Dolinie podsumujemy nasze wrażenia i upieczemy kiełbaski .

Cena:od 89 PLN/osob
[do góry]

26. 'Wigierski Park Narodowy'
W programie m.in. zwiedzanie Zespołu Poklasztornego Kamedułów nad jeziorem Wigry, przejazd kolejką wąskotorową po Wigierskim Parku Narodowym ( w trakcie przejazdu) Stańczyki - " akwedukt Puszczy Romińskiej".

Cena:od 98 PLN/osob
[do góry]

27. 'Szlak Nadbużański'
W programie m.in.: Siemiatycze - Rynek, kościół, budynek poklasztorny, synagoga i cerkiew, Mielnik - wzgórza kredowe z kopalnią kredy i rezerwatem roślinności stepowej, Drohiczyn - kościół pofranciszkański, Góra Zamkowa - grodzisko, ruiny klasztoru, w okolicach kurhany z VII-IX w, Ciechanowiec - dawna rezydencja magnacka, pozostałości wałów ziemnych po dawnym zamku, pałac z XIX w, ludowe wyroby tkackie i garncarskie, Muzeum Rolnictwa im.ks Kluka.

Cena:od 100 PLN/osob
[do góry]

28. 'Dzikie Mazury'
Poznajemy osobliwości świata przyrodniczego krainy Wielkich Jezior. Zwiedzamy Rezerwat “Królewska Sosna”, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz wyłuszczarnię nasion w Rucianem - Nidzie. Istnieje możliwość organizacji rejsu statkiem białej floty (dodatkowo płatne).

Cena:od 95 PLN/osob
[do góry]

29. 'Rezerwat "Czerwone bagno" w BPN.'
Atrakcje: poznanie naturalnych środowisk przyrodniczych, w tym leśnych, wydmowych i bagiennych oraz miejsc historycznych. Na podstawie przykładów w terenie zapoznanie z problematyką ochrony przyrody w praktyce Parku Narodowego.

Możliwość ujrzenia łosi. Ognisko przy leśniczówce lub nad jeziorem. Rejs jachtami po jeziorze Rajgrodzkim pod opieką sterników – ratowników (za dodatkowa opłatą)

Cena:od 98 PLN/osob
[do góry]

30. 'Augustów'
Atrakcje: zwiedzanie Muzeum Kanału Augustowskiego i zabytków miasta, Sanktuarium w Studzienicznej, rejs statkiem lub gondolami, ognisko nad jeziorem.

Cena:od 105 PLN/osob
[do góry]

31. 'Białowieża'
Zwiedzanie m.in.: rezerwatu pokazowego żubrów i innych zwierząt, Muzeum Leśnego, Parku Pałacowego i Rezerwatu Ścisłego. Ognisko.

Cena:od 100 PLN/osob
[do góry]

32. 'Ciechanowiec'
Zwiedzanie m.in. Muzeum Rolnictwa z wieloma eksponatami regionów Mazowsza, Podlasia oraz europejskich osiągnięć technicznych z przełomu XIX i XX wieku. Ponadto zwiedzanie ogrodu botanicznego i poznanie zasady działania młyna wodnego. Ognisko.

Cena:od 75 PLN/osob
[do góry]

33. 'Śladami Historii Mazowsza '
Sierpc – pięknie położony Skansen Wsi Mazowieckiej (istnieje możliwość zamówienia lekcji pokazowych: wyrób masła, praca kowala, od ziarna do chleba i innych, Płock – Wzgórze Tumskie, katedra – siedziba Biskupów Płockich, mury zamkowe, spacer wzdłuż Skarpy Wiślanej oraz rejs statkiem po Wiśle, Czerwińsk – romańsko-gotycki zespół klasztorny, jeden z najcenniejszych zabytków architektury na Mazowszu. W klasztorze mieści się Muzeum Misyjne z bardzo ciekawymi zbiorami etnograficznymi.

Cena:od 79 PLN/osob
[do góry]

34. 'Twierdza MODLIN '
Zwiedzanie m.in. Koszary wojskowe i Reduta Napoleońska, Muzeum Modlina . UWAGA! Możliwość zorganizowania ogniska z pieczeniem kiełbasek lub zorganizowania strzelania z broni palnej-sportowej na strzelnicy na życzenie zamawiającego. Zwiedzanie twierdzy i podziemi należy wziąć ze sobą latarki.

Cena:od 55 PLN/osob
[do góry]

35. 'Puławy- Kazimierz Dolny - Nałęczów'
Trasa: Puławy - pałac i park Czartoryskich (pałac nie jest dostępny do zwiedzania, w parku Domek Gotycki, Świątynia Sybilli, Pałac Marynki oraz wiele unikatowych gatunków drzew); Kazimierz Dolny - rynek, zabytkowe kamieniczki, kościół farny z XIV wieku , baszta i ruiny zamku kazimierzowskiego, Nałęczów – park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych, Muzeum Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego.

Cena:od 98 PLN/osob
[do góry]

36. 'Kazimierz Dolny, Czarnolas, Zwoleń '
Trasa: Zwoleń - Kościół Św. Krzyża (w podziemiach grób J. Kochanowskiego); Czarnolas - Muzeum J. Kochanowskiego - pamiątki m.in. fotel i okute żelazem drzwi należące do poety; Kazimierz Dolny - rynek, zabytkowe kamieniczki, kościół farny z XIV wieku , baszta i ruiny zamku Kazimierzowskiego.

Cena:od 98 PLN/osob
[do góry]

37. 'Powsin, Czersk, Konstancin Jeziorna '
Zwiedzanie m.in. ogrodu botanicznego w Zwoleń oraz zespołu parkowo-leczniczego w Konstancinie domu Stefana Żeromskiego zamku w Czersku.

Cena:od 85 PLN/osob
[do góry]
last minute  |   księga gości  |   oferty biur podróży  |   o nas  |   kontakt   www.4studio.net